top of page
swardman.png

Kompletní řešení řízení a elektroniky pro sekačku SWARDMAN ELECTRA

Společnost Swardman, s.r.o. je přední společností v oblasti výroby a prodeje elektrických vřetenových sekaček. Pro vývoj elektroniky nového modelu Swardman Electra bylo třeba vrátit se zpět ke kořenům a rozvrhnout kompletní novou elektroniku a řídící jednotku, která zjednoduší a zrychlí výrobu a zároveň zajistí přesný a bezpečný chod sekačky.

upload-6b735e95-ab2f-490a-ba05-0b6da1b34c7d.gif

Identifikace problematiky

Abychom byli schopni navrhnout optimální řešení, které je plně funkční, bezpečné a zjednoduší proces montáže s minimalizací chybovosti, tak jsme nejprve prošli výrobní procesy ve Swardman a důkladně se seznámili s aktuální problematikou produktu.

Návrh řešení:

Po důkladném rozplánování jsme navrhli ideální řešení pro 2 elektrická zařízení – hlavní řídící jednotku a jednotku pro ovládání.

upload-090b8682-2478-4116-86a6-263d2f4bbbff.gif
upload-2bf32450-8a38-4e41-a606-cf816bbdb55e.gif

Hlavní řídící jednotka zajišťuje spínání napájecího napětí baterie, lineární regulaci pojezdu, zajišťuje propojení s jednotkou pro ovládání a poskytuje možnost napájet sekačku ze dvou různých druhů baterií.

Díky lineární regulaci pojezdu je možné jednoduše upravovat rychlosti, jak je uživateli příjemné.
Řídící jednotka automaticky přizpůsobuje rychlost otáčení vřetene při jakémkoliv tempu pojezdu tak, abychom zajistili perfektní střih travnatého povrchu, ke kterému dochází pouze při specifické rychlosti otáček.

Jednotka pro ovládání zajišťuje snímání dat z ovládacích pák, umožňuje nastavení jízdních módů a parametrů sekačky za pomocí pěti tlačítek a zároveň zajišťuje signalizaci módů a parametrů pěti signalizačními diodami. Veškeré ovládací prvky jsou na dosah prstů a samotné ovládání je jednoduché a intuitivní.

upload-c74d9a16-fb4e-4b6b-b16c-5fa24286e490.gif

Co jsme vytvořily?

  • Návrh principiálního schéma funkčních bloků

  • Návrh elektronického schéma

  • Výběr vhodných komponent na základě parametrů (včetně ceny)

  • Návrh desek plošného spoje (DPS)

  • Vývoj firmware

Optimalizací a zjednodušením procesu osazení jsme zrychlili proces montáže z původních 48 minut na 22 minut a zrychlili tak montáž o 55 % .

swardman sekačka
bottom of page